Кулон зірка Давида
Зірка Давида або як її називають ще «Щит Давида» має форму шестикутної зірки (гексаграми). Вона складається з двох, спрямованих в протилежні сторони, трикутників. Як амулет цей символ використовувався ще за часів середньовіччя.
Розглянемо детальніше історію та символіку цього підвіса.
Культурологи та теологи не дійшли єдиної думки про символізм і значення Зірки Давида, оскільки є відразу кілька інтерпретацій з однаковим ступенем популярності. Представники язичницьких культів першими використовували цей символ як магічну й декоративну прикрасу. У наш час, навіть в юдейській вірі, трапляються різні інтерпретації:
Перша версія говорить, що два взаємопов’язані трикутники є символом накопиченого досвіду єврейського народу. Перші три точки — це творіння, одкровення, спокута. Другі три точки — людина, світ, Бог.
Цар Давид був другим правителем Ізраїлевого народу. У юдаїзмі, християнстві, ісламі є значною фігурою. Оскільки правитель це не просто цар, а й захисник, його Зірка має таке саме значення. Щит представляє Давида як захисника та рятівника його народу.
Кабала трактує символ так: шість точок і центр зірки — це сім емоційних атрибутів (доброта, суворість, гармонія, наполегливість, велич, царственість і ґрунтовність). Ґрунтовність — головний атрибут і розташований в центрі, інші емоційні атрибути виходять із нього. Ця традиція залишається актуальною і в наші дні.
Деякі вбачають у гексаграмі аналог китайського символізму моделі Інь-Янь. Верхній і нижній трикутники уособлюють злиття чоловічої та жіночої енергії. Або в іншій інтерпретації — злиття стихій вогню й води. Згідно з цією версією, чоловічий ланцюжок на шию з гексаграмою допомагає наблизитися до милостивої гармонії.
Оскільки у світовій спільноті досі точаться суперечки, до якої релігії належить мормонське вчення, розглянемо їхню версію також. У мормонській архітектурі гексаграма використовується як символ союза неба й землі. Нижній трикутник символізує людей, що тягнуться до Бога, а нижній — Бога, який тягнеться до людей.
Значення Зірки Давида у християнстві.
Помилково вважають, що якщо ізраїльський прапор прикрашено шестиконечником, то це винятково єврейський символ. У православних християн це символ шести днів творіння. Його часто використовують для прикрашання храмових споруд (наприклад, Флорентійська Базиліка Санта Кроче). Два трикутники символізують єдність людського і божественного в Ісусі Христі, а також боротьбу Бога і Диявола. У ранньому християнстві Вифлеємську зірку зображували саме у формі гексаграми. Її кінці символізують пять почуттів людини, а шосте - стремління до Бога.
Чому зірка Давида?
Існує дві версії.
Згідно з першою, таку назву цей амулет отримав після битви. Військо царя Давида отримало щити із зображенням двох трикутників. Під час бою вони з`єдналися в одну фігуру. З битви правитель вийшов переможцем, а його символ став відомий як Маген Давид (щит Давида).
У 12 столітті лжемесія Давид Алрой вирішив вигнати хрестоносців з Єрусалиму. Він назвав гексаграму на честь себе, зробивши відому геометричну фігуру символом єврейського народу.
Але ці всі версії мають суто гіпотетичний характер, оскільки в біблійних історіях та історичних документах немає про це жодних згадок.
Чи можна християнам носити зірку Давида?
Її можуть носити представники усіх релігій та конфесій. Зірка Давида - оберіг, який символізує мудрість. Тим більше до християнства ця зірка має пряме відношення.
У каталозі Irij_jewelry зірка Давида представлена двома варіантами.