Символ сонця у прикрасах
Символізм не може бути повним без обговорення символу сонця. Він є найбільш впізнаваним з усіх символів і мав великий вплив на культури, релігії та суспільства.
Древні прагнули робити речі не просто практичними і гарними - вони створювали кожен виріб як оберіг, зашифровуючи в орнаменті своєрідний символічний код. Одними з найпоширеніших в традиції декоративно-прикладного мистецтва є символи сонця, або, як їх ще називають - солярні знаки.
Загалом, солярна символіка в орнаментах різних народів світу дуже схожа - багато в чому це обумовлено тим, що стародавні майстри в першу чергу наслідували природні форми. Знаки сонця, серед іншого, асоціювалися не тільки з теплом і джерелом життя, вони позначали безперервний цикл, нескінченний рух у природі, динаміку.
Серед великого асортименту сучасних прикрас особливе місце займають вироби-обереги. Прикраси в сучасному стилі, на яких зображені старовинні слов’янські символи, несуть частину нашої стародавньої культури, захищають та допомагають українцям самовиражатись. Одним із таких знаків є символ сонця.
Світило давало життя та було синонімом найвищого і найбільшого захисту. Сонячне коло символізує постійне обертання сонця, безкінечний цикл народження та смерті, безперервний рух життя. Досить часто до сонця звертаються у хвилини слабкості. Енергетика цього оберегу допомагає знову повірити у власні сили.
Головний сенс символу полягав у тому, що він ототожнювався з життєвою енергією та перемогою світла над темрявою. Стародавні слов'яни використовували символ Сонця не просто як певний знак-зображення, а вкладали в нього смислову та магічну навантаження для взаємодії зі світом та для його перетворення.