Браслети на ногу - види та символізм
Зараз буде шок-контент! Браслет на ногу з'явився раніше, ніж обручки та інші прикраси. Щоправда, на відміну від давніх часів, у сучасності браслети, швидше, виконують функцію прикраси, ніж сакральну чи соціальну.
Спочатку поговоримо про історію появи, а вже потім про значення. Витоки та перші згадки тягнуться до давніх шумер. Під час розкопок на території Месопотамії (сучасний Ірак), а після – в Єгипті та в Персії були знайдені анклети (назва браслету на ногу. Це були розписні та прикрашені дорогоцінними каменями вироби.
ЗНАЧЕННЯ ТА СИМВОЛІЗМ БРАСЛЕТІВ НА НОГУ
У давнину браслети на ногу позначали соціальний статус та достаток свого власника. Вищі стани одягали браслети з камінням, а бідняки – зі шкіри чи дерева.
Побутує така думка, що у стародавніх культурах жіночий анклет був прообразом обручки. Дотепер в Індії під час заручин наречені дарують один одному браслети на ногу як символ кохання. Дівчата їх носять на лівій нозі у статусі нареченої. У заміжніх жінок браслет у вигляді суцільного металевого ободка щільно прилягав до ноги і поєднувався ланцюжками з пальцями ноги.
У африканських народів ланцюжком на нозі позначають кількість чоловіків у жінки. По такому аксесуару відрізняли сімейних жінок із дітьми від незаміжніх.
У стародавній Японії анклет вказував на те, що жінка вміє добре співати, танцювати та музикувати, тому може працювати гейшою.
А ось на Заході популярність анклетів припала на 60-70-ті роки ХХ ст. з розвитком молодіжного руху хіпі. Вони стали символом непокори і бунтарства. Носити браслети стали навіть чоловіки. Їх одягали з шльопанцями, а також із яскравими шкарпетками.
Різновиди анклетів
Як і браслети на руку, анклети можуть бути гнучкими або твердими. Тонкі ажурні моделі доповнюються інкрустацією, литими вставками у формі сердець, знаків нескінченності, брелоками.
Жорсткі представляють собою замкнене коло або розімкнене (останні зручніше одягати, але при носінні треба постійно слідкувати, аби прикраса не зісковзнула).
Серед матеріалів в основному використовуються: срібло, золото, платина, мідь та біжутерія, декорована самоцвітами, емаллю, черню або філігранню.
Традиційно, існують такі види браслетів на ногу (анклетів):
Із золота та срібла у вигляді ланцюжка
Браслети з підвісками
Багатошарові моделі
З намистин та черепашек
Жорсткі обідки (бенгли)
Зі шкіри, каучуку чи текстилю
"паяли" (браслети від щиколотки до пальця на нозі)
Який же обрати? Все залежить від вашого образу Головне при виборі такого аксесуару - вміти гармонійно доповнювати ними, а не створювати дисбаланс. Про різні луки та варіанти анклетів до них ми зробимо окремо статтю.
Зараз давайте краще поговоримо про те, як підібрати розмір браслета на ногу.
Найпростіше - за допомогою сантиметрової стрічки виміряти окружність щиколотки. До отриманої суми додати 1-3 см в залежності від того, наскільки щільно браслет має прилягати. Це і буде потрібний розмір.
Якщо ви плануєте купити браслет з великих намистин, то додайте до отриманого розміру не більше 1 см - такі анклети повинні щільно прилягати до ноги. Браслети-ланцюжки, особливо тонкі моделі, краще виглядають, коли сидять вільно.